Kyokushin története
A Kyokushinkai Karate egy full-kontakt rendszerű Japánból származó harcművészet. AlapÃtója Sosai Oyama Masutatsu aki 1923. Július 23.-án született. Erejével és mentalÃtásával megreformálta a karatét, elÅ‘térbe helyezve a valós küzdelmet és a hatékonyságot. A fizikai képességek fejlesztése mellett céljául tűzte ki az emberi értékek megÅ‘rzését és az ifjúság egészséges életmódra való nevelését. A Kyokushin célja a test és lélek harmóniájának az elérése.
MeglehetÅ‘sen rögös út ami a Koreai származású mester útját kÃsérte. Azonban akaraterejének köszönhetÅ‘en a Japán megszállás idÅ‘szakában fiatal gyermekként Oyama kÃnai, illetve koreai kempót tanult. 1938-ban[forrás?] emigrált Japánba, és ott dzsúdót, illetve okinavai karatét tanult Funakosi GicsintÅ‘l. Mindkét stÃlusban dan-fokozatot ért el: megszerezte a 4. dant dzsúdóban, illetve a 2. dant karatéban. A második világháború után Oyam Godzsu Ryu karatét tanult egy koreai mester, So Nei Chu kezei alatt, aki Dojót működtetett Tokióban. Ebben az idÅ‘ben Tokiótól délkeletre található a Minobu hegyre vonult el, ahol minden civilizációtól elszakadva élt tizennyolc hónapig. Másfél évet élt a hegyen, s közben megedzette testét és lelkét. Ezen idÅ‘ alatt fejlesztette ki saját stÃlusát, melyet késÅ‘bb Kyokushin Karaténak nevezett el.
Tokióba való visszatérése után részt vett a háború utáni első karatebajnokságon, az Összjapán Bajnokságon melyen első helyezést ért el.
Sosai Masutatsu Oyama 1953-ban nyitotta meg első iskoláját Tokyoban azonban a valódi oktatás 1956-ban egy korábban balett stúdióként üzemelő ingatlanban kezdődött meg.
Oyama népszerűségének köszönhetÅ‘en hamar hÃre ment az új karate stÃlusnak és 1957-ben már 700 diákkal folytatta munkáját.
1964-ben új helyszÃnre költöztette a egy új szervezetet. melyet ezentúl Honbunak (központnak ) nevezett.
Napjainkban már világszerte ismerté vált I.K.O. ( International Karate Organization) többmillió taggal végzi kitartó munkáját 32 Országban.