Miért Válaszd a Kyokushint?
ÖNVÉDELEMRE TANÍT
A karate a harcművészet egy olyan ága, amely alapvetően a védekező mechanizmusokra tanít, nem pedig arra, hogy hogyan pofozzunk meg valakit mérgünkben. A karate szellemisége az önvédelem és a lefegyverzés, melyek technikáit már egészen kicsi korban képesek könnyedén elsajátítani és alkalmazni a gyerekek.
Megmozgat A-tól Z-ig
Mielőtt azt gondolnánk, hogy a karate nem is igazi sport, mert az önvédelmet tartja szem előtt, ne felejtsük el, hogy ez egy igazán intenzív mozgásforma. Életforma leginkább. Az edzések, akár formagyakorlatokat végzünk, akár az egymás elleni küzdelmet gyakoroljuk, testileg-szellemileg igénybe vesz bennünket. A tréning alatt a kicsiknek sincs pihenés vagy ücsörgés, hiszen a cél, hogy állóképességük, erejük és kitartásuk a technikák megfelelő elsajátítása mellett edzésről edzésre fejlődjenek.
FEGYELEMRE, TISZTELETRE, TANÍT
Hiánycikk manapság a fegyelem és az egymás iránti tisztelet, melyet nem lehet elég korán elkezdeni tanítani. A karate tökéletes megoldás erre, hiszen a gyerekek már fiatalon megtapasztalják, mit jelent mestereik tisztelete, valamint hogy hogyan alkalmazkodjanak társaikhoz és hogyan viselkedjenek idősebb csapattársaikkal, na meg főként egymással. Miután a karate mozdulatai azért, hogy az ütésekkel és rúgásokkal ne sértsük meg egymást, önuralomra nevelnek, a gyerekek viselkedésében ez a pozitív változás nagyon gyorsan megfigyelhető, amint karatés közegbe kerülnek.
CSAPATBAN JOBB
Karate edzésre járni olyan, mintha hazamennénk. Jó társaság, gondoskodó mesterek, különböző korú fiatalok és felnőttek vesznek körül bennünket, és bár az edzés maga szigorú, mégis érezhető szeretet vesz körül bennünket. Az idősebb karatékák és a mesterek instrukciókkal, játékkal, beszélgetéssel segítik a gyerekeket, akik bármilyen problémájukkal nyugodtan megkereshetik mestereiket.
NEM CSAK EDZÉS
Életforma Edzések, táborok, helyi, országos és nemzetközi versenyek, közös programok és kirándulások. A karatésok számára fontos, hogy amit mestereinktől az évek során tanulunk, arról különböző versenyeken számot adjunk és erőnket, tudásunkat összemérjük a többi versenyzőjével. Miután a karate nemcsak a test, de a szellem és a lélek egyensúlyáról, karbantartásáról is szól, a gyerekek különböző programokon vehetnek részt csapattársaikkal, ahol szuper társaságban fejlődhetnek, szórakozhatnak, kikapcsolódhatnak, miközben az utazásoknak köszönhetően még világot is láthatnak.
A KARATE KORTALAN és mindenkié
A karate nemtől, kortól függetlenül, egyéni képességeinkhez mérten akár már 6 éves kortól gyakorolható. Felső korhatár ebben a sportban nincs, hiszen akár a japán nagymesterek esetében, a tudás megszerzése és átadása kortól teljes mértékben független.
A KARATE POZITÍV hatása A GYEREKEKNÉL
- Fegyelemre tanít
- Levezeti a felesleges energiákat
- Mozgáskultúrájuk, mozgáskoordinációjuk fejlődik
- Jó társaságban vannak
- Az edzések, táborok, versenyek alatt folyamatos a felnőtt felügyelet
- A mozgás jó hatással van a tanulásra és a koncentráció képesség fejlesztésére
- Megtanulják tisztelni a felnőtteket és a társaikat
- A sport értékes energiával látja el őket
- Különleges szemléletet kapnak, mely segíti felnőtt korban a társadalmi beilleszkedést